Ochrana zraku

Brýle v dnešní době plní nejen roli pomůcky pro lepší - ostřejší vidění a estetického doplňku ale hlavně pomáhají chránit oči. Světlo se skládá z pro lidské oko viditelné části a pak z UV záření, které nevidíme a je pro náš zrak nebezpečné z dlouhodobého hlediska. Částečně nás proti jeho účinkům chrání ozonová vrstva.

Většina lidí si myslí, že ochranu proti UV záření poskytují pouze sluneční brýle. Opak je ale pravdou. I čirá brýlová čočka dokáže poskytnout kompletní ochranu před UV zářením.

 

Crizal Prevencia je nejnovější úprava brýlových čoček od firmy Essilor, která poskytuje maximální ochranu zraku nejen před UV zářením, ale i před tzv. modro-fialovým světlem.

Toto modro-fialové světlo patří do lidským okem viditelného spektra, které UV filtr nedokáže zablokovat. Proniká hluboko do oka, kde způsobuje postupné odumírání sítnicových buněk. Dosáhne-li toto poškození určitého stádia, může dojít ke vzniku VPMD (věkem podmíněné makulární degenerace).

 

Všechny brýlové čočky Crizal UV mají jedinečnou vlastnost odlišující je od konkurence. Běžné plasty jsou nepropustné pro UV záření. V situaci kdy je slunce nad nebo za Vámi, dojde k odrazu UV od zadní plochy čočky a nebezpečné záření se odrazí k Vám do oka.

Crizal UV odraz blokuje a Tím výrazně zmenšuje množství záření, které se dostane k Vám do oka.

Kompletní seznam Crizal uprav najdete zde.